Silvia Pütsep

nõustamisvaldkond: Toimetulek reumaatikuna

+372 5530418
+372 53071392

Töötan tunnihinna 30 €/h alusel. Pärnust kaugemale sõites lisandub ka transporditasu.

Minu lugu

Kõik sai alguse, kui olin 17 aastane. Juba eelnevalt olin kurtnud, et jalad valutavad. Aga arst ikka ütles, et pole hullu, nad kasvavad. Olin keskkooli viimases klassis ja novembri kuu lõpus olid suusavõistlused. Spordiarst kuulas ja vaatas meid üle, aga minuga tegeledes muutus ta väga murelikuks ja küsis aina, et ega mul paha pole. Ei olnud. Ehk võibolla olin tollel päeva pisut väsinum kui tavaliselt. Lugu lõppes nii, et sattusin haiglasse, kus olin kuni maini. Haiglast väljusin diagnoosiga üldine ja südame reuma.

Kuigi mul olid haiglas toredad arstid ja õed- siis nüüd tagant järgi saan aru, et küll oleks mul siis olnud vaja nii psühholoogi kui ka kogemusnõustajat.

Peaaegu kõik toredad asjad olid keelatud: käia kuumas saunas, spordi tegemine. Edasi õppima ei saanud minna, sest toonane jaoskonnaarst ei väljastanud arstitõendit.

Haiglas olles olin väga õnnetu. Aga kui juba haiglast koju sain, siis sain aru, et kui ära pole surnud, siis pean ju lihtsalt edasi elama. Aga kuidas?

Algus oli raske. Kõik minu elus oli muutunud. Olin juba ärgates väsinud ja kogu keha valutas. Tasapisi õppisingi selgeks, kuidas igapäevaselt hakkama saada. Olen õppinud palju juurde, et saaksin osaleda igapäevaelus. Olla reumaatik, see on elustiil.

38 aastaga omandatud teadmisi soovingi teistega jagada. Sest kahjuks pole see külmetus, mis üle läheb, vaid see diagnoos jääbki meiega. On vajalik õppida koos reumaga elama.

Tänu reumale on saanud minust ettevõtja ja hiljem, kui enam arstitõendit polnud vaja, sain ka lõpuks ülikooli minna. Lisaks ettevõtlusele olen nõustanud kliente 10 aastat psühholoogina. Viimased viis aastat olen olnud rehabilitatsiooni meeskonna psühholoog. Seal puutun kokku väga paljude reumahaigetega. Ühel hetkel tuligi mõte, et miks mitte hakata ka kogemusnõustajaks.

Iga reumaatiku lugu on küll erinev, aga ehk saame koos arutada, kuidas kaasnava haigusega hakkama saada. Ja kuidas saavutada elamist väärt elu!

Minu teenused

Mure korral võta minuga kindlasti ühendust!