Revo Türk

Nõustamisvaldkond: vähidiagnoosiga elamine, elukriisidest väljumine, toitumisnõustamine

Töötan tunnihinna 40 €/h alusel. Pärnust kaugemale sõites lisandub ka transporditasu.

Minu lugu

Diagnoosi saamise hetkel olin 35a ja õnnelikus abielus olev kahe lapse isa. Kogu oma teadliku elu olin olnud terve eesti mees, kuni hetkeni, kus mind hakkasid kimbutama kõhuvalud. Arstid tuvastasid uuringute käigus minu maost pahaloomulise kasvaja, vähk staadiumis IIA. Shokk, mis mind ja minu perekonda tookord tabas oli nii valus kui üldse olla saab. Teadmine, et sinu edasine elu või isegi ellujäämine sõltub arstidest ja iseenda pingutustest, oli karm reaalsus, millega pidin oma elus edasi minema.

Tavaelu rütm oli ühe hetkega sassis. Esimene reaktsioon oli, et see pole võimalik, tegu peab olema eksitusega. Edasised uuringud aga kinnitasid tõsiasja. Pidin hakkama otsima motivatsiooni, kuidas sellest kõigest välja tulla.

Olen võitleja tüüpi ja uskusin iseendasse, et leida lahendused selle haigusega elamiseks. Sisetasin endale, et tahan oma poega näha kasvamas täiskasvanuks ja väikest tütart kasvamaks naiseks. Mul oli kõrval perekond, kes mind vajas. Ja mul oli suur motivatsioon saada selles valguses terveks. Ning mis kõige olulisem- saada tugevamaks kui kunagi varem.

Läbisin neli keemiravi, ühe kestus 30h ja operatsiooni, mis kestis pea 4h. Operatsioonist taastumine oli valus. Olin nõrk, kuid sisestasin endale, et varsti olen jalgadel ja elan peagi tavapärast elu edasi. Nii ka läks, vaatamata sellele, et tagasilööke ja emotsionaalselt raskeid hetki tuli ette. Sellest hoolimata uskusin iga päevaga aina rohkem, et saan terveks. Tegin selle nimel kõik- allusin raviplaanile ja tegutsesin ise, et ravi toetada. Jalutasin pikki jalutuskäike metsas, muutsin toitumist, lugesin raamatutest positiivseid edulugusid ja kaasasin Hiina meditsiinitarkused.

See kõik tasus ennast kuhjaga ära. Tänaseks olen kohanenud uue eluga ja saan suurepäraselt hakkama. Tagantjärele sellele haigusele otsa vaadates, pean ütlema, et mind tabas õnn, sest minu keha andis mulle sellest haigusest ise märku. Olen tänulik! See raske periood tegi mind kokkuvõttes vaimselt palju tugevamaks.

Otsustasin olla toeks abivajajatele ja õppisin kogemusnõustajaks. Saan kuulata inimesi, kes on sama haigusega võitlemas, sest tean, kuidas see võib mõjuda vaimsele tervisele. Enda kogemus annab mulle julguse olla iga abivajaja jaoks olemas. Saan toetada abivajajaid hakkama saamiseks selles võitluses. Tervenemine on võimalik!

Olgem terved!

Minu teenused

Kui sind kõnetab sellest valikust kasvõi vaid üks teema, milles vajaksid abi, siis tule nõustamisele.
Saame koos parandada sinu vaimset tervist, et hakkama saada raskel ajal. Võtmesõna on, et see
haigus pole jääv, vaid on ajutine eluetapp. Ära häbene küsida abi, see on loomulik osa selles elufaasis!

Mure korral võta minuga kindlasti ühendust!