Eidi Aidla

nõustamisvaldkond: elukriisid, leinanõustamine

+372 56 833 668

Töötan tunnihinna 30 €/h alusel. Pärnust kaugemale sõites lisandub ka transporditasu.

Minu lugu

Meie elud on sündmuste vool, milles meie tegelik MINA realiseerub läbi paljude õppetundide. See mõistmine jõudis minuni läbi valusa kogemuse, mil noore naisena sain tunda, mis on elu tumedam pool. Elasin üsna varases nooruses läbi raske elulise sündmuse . Laste kaotuse ja sünnitusjärgse veremürgituse. See kogemus puudutas mind väga sügavalt. Muutis minu edasise elu täielikult.

1986 aasta augustikuus, 19-aastase noore naisena, sünnitasin ja matsin oma esiklapsed, oma kaksikud pojad. Esimene poeg elas 2 ja teine 5 päeva. Kaotusvalu ei kao iial, kuid sellega koos on võimalik elama õppida. Igal augustikuu kaheksandal päeval on meie pere südames kaks pisikest poisikest, kellega meil ei õnnestunud koos veeta ei tunde ega minuteid, sest ajad olid sellised. Lohutuseks on vaid pisike kalmuküngas surnuaias. Täna võin öelda, et just need kaks „inglilast“ panid mind mõistma ning hindama surma ja elu piiripealseid teemasid. Oma kogemusest võin öelda, et kõige rohkem, mis sel raskel hetkel vajame, on lähedaste, tuttavate ja sõprade mõistmine ning toetus.

Ajavahemikus september 2017 – mai 2018 osalesin MTÜ Avitus kogemusnõustaja väljaõppes. Selle programmi läbinud inimestel on võimalik teha tööd psühholoogiliste probleemide valdkonnas. Muuhulgas ka siis, kui probleemid kaasnevad keeruliste olukordadega, näiteks lein ja lapse kaotus. Õpitu baasil omandasin oskused enda elukogemusi mõtestama. Olen süvitsi töötanud läbi oma lood ning mõistnud, kuidas selle abil teisi aidata.

Samuti olen õppinud töötama gruppidega. Tunnen nõustamiseetikat ja oman baasteadmisi kriisitööst. Teisi aidates tajun olukordi, kus minu enda teadmistest ja oskustest enam ei piisa ning oskan vajadusel abivajajat suunata muude abivõimalusteni.

Olen õnnelik, et sellest isiklikust raskest läbielamisest on tänaseks saanud minu tugevus. Aastate jooksul tulnud taipamine aitab pakkuda kogemusnõustajana tuge neile, kes on pidanud saatuse tahtel läbi elama sama, mis mina. Tean, et sageli leiame kergendust vaid siis, kui keegi meid päriselt kuulab ja mõistab.

Minu teenused

Kas sulle tundub, et sinu maailm on kokku varisenud ja sa oled silmitsi raskete olukordadega?
Kas sul on emotsionaalselt valus ja sa ei tea, kas suudad eales sellest olukorrast välja rabeleda?
Kas oled tundnud, et psühholoog teab hästi küll teooriat, kuid ta pole kunagi ise seda läbi elanud, mis
sina?

Kas sul on soov rääkida kellegagi, kes on kogenud sama, mis sina?
Olen sinu jaoks olemas ja kuulan sind ära. Saad ennast tühjaks rääkida ning sul on koht ja aeg, mis on
ainult sinule mõeldud.
Teemad, millega võid minu poole pöörduda on järgmised:

Lisaks nõustan ka peresid ja aitan mõista, kuidas toetada raskustesse sattunud lähedast.

Mure korral võta minuga kindlasti ühendust!